Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Ziyareti

Kahramanmaraş Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Gıda OSB) Müteşebbis Heyeti Üyeleri Sn. E. Emrah HATUNOĞLU ile Sn. Oğuzhan ÖRER, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdürlüğü​​​​​​ İmalat Sanayii Dairesi Başkanı Sn. Uğur GELİR’i makamında ziyaret ederek, Gıda OSB’nin 2023 Yılı Yatırım Programı’na alınması için görüşmelerde bulundular.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı ve aynı zamanda Gıda OSB Müteşebbis Heyeti Üyesi olan Sn. HATUNOĞLU; “Devlet Planlama Teşkilatı’nın (DPT) eski bir mensubu ve bir planlama uzmanı olarak burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Projelerin değerlendirilmesinde ve Yatırım Programına alınmasında beraber az mesai harcamadık. Şimdi masanın diğer tarafında, yani Yatırım Programına proje teklif eden kısmındayız. Bu önemli projeyle birlikte kahraman şehrimize yeni yatırımların yapılacak olmasının heyecanı içerisindeyiz. Gıda OSB Fizibilite Raporunu takdim eder, 2023 Yılı Yatırım Programı’na alınması için desteklerinizi bekleriz.” dedi. 

Gıda OSB Müteşebbis Heyeti temsilcilerini makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Sn. GELİR yaptığı açıklamada; “OSB’lerin su, kanalizasyon, elektrik, doğalgaz, yol gibi altyapı ve arıtma tesisi ihtiyaçlarını karşılayarak, yatırımlarımızın bir plan dahilinde, çevre sorunlarına yol açmadan, kaynakları etkin ve verimli kullanarak sanayii sektörümüzü geliştirmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş özelinde gıda sektörü doğru seçilmiş, potansiyeli olan ve çok kolay yatırımcı çekebilecek bir konumdadır. Dolayısıyla, bize sunulan bu projeyi önemsiyoruz. Gıda OSB Fizibilite Raporunun 2023 Yılı Yatırım Programı kapsamında değerlendireceğiz. İnşallah sonuç hayırlı olur.” ifadelerine yer verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*