Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ziyareti

Kahramanmaraş Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Gıda OSB) Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Arif ŞEN, Müteşebbis Heyet Üyelerinden Sn. E. Emrah HATUNOĞLU, Sn. Oğuzhan ÖRER ile Kahramanmaraş Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sn. Kadir UYSAL, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Stratejik Plan ve Program Dairesi Başkanı Sn. Orhan KILINÇ’ı makamında ziyaret ederek, Gıda OSB’nin 2023 Yılı Yatırım Programı’na alınması için görüşmelerde bulundular.

Başkan ŞEN ve müteşebbis heyet üyeleri Gıda OSB’nin altyapı, yol ve çevre düzenlemesi gibi ihtiyaçlarının, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sunulan kredi olanaklarıyla karşılanması amacıyla 2023 Yılı Yatırım Programı’na teklif edilmek üzere Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na müracaat edilmesi hususunda Sn. KILINÇ’la birtakım görüşmelerde bulundular. Başkan ŞEN; yaptığı konuşmasında “Bölgemizin 2023 Yılı Yatırım Programı’na alınması için müteşebbis heyeti kararımızı ve Gıda OSB fizibilite raporumuzu çıkardık. Gıda OSB’nin 2023 yılı yatırım programına alınması gıda sektöründe faaliyet gösteren müteşebbislerimizin yatırımlarını hızlandırması konusunda büyük bir ivme kazandıracaktır.” dedi. Hazırlanan fizibilite raporunu Sn. KILINÇ’a takdim eden Şen, “Böyle bir yatırımın Kahramanmaraş’ımıza bir an önce kazandırılması için desteklerinizi bekleriz” dedi.

Yapılan ziyaret için teşekkür eden Sn. KILINÇ yaptığı açıklamada; “Gıda sektöründe faaliyet gösteren müteşebbislerimizin bir an önce yatırımlarını yapabilmesi için Bölgenin 2023 Yılı Yatırım Programı’na alınması konusunda elimizden gelen yardımı yapacağız.” ifadelerinde bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*